Víkendové úspěchy běžců Chodska

Uvědomělí pořadatelé seriálu Běžce Chodska chtěli přispět k vyšší účasti u komunálních voleb, a tudíž na tento víkend nenaplánovali žádný závod. O kolik procent tento promyšlený tah zvýšil volební účast zatím Statistický úřad nezveřejnil. Ale jedno bylo jisté, že po náročném vhození obálky do urny zbývalo i tak z víkendu ještě překvapivě dost času a tak někteří pravidelní účastníci našeho seriálu nelenili a zazávodili si i jinde.

V neděli 25.9. se v rámci mistrovství republiky v silničním běhu běžel legendární závod Běchovice-Praha. Na této těžké 10 kilometrové trati doběhla v ženách na skvělém 8. místě Jana Vojáková (38:29) závodící za Mílaře Domažlice. Skvělou formu si přivezli do Prahy i borci reprezentující AC Domažlice Lukáš Krýsl (16. místo v mužích, čas 32:50) a Philippe Carpentier (24. místo, 33:18).

V sobotu 24.9. se mi po revíru proháněli závodníci v rámci konkurenčního běžeckého seriálu Trail running cup. Zdeňka Lebová🥇 zvítězila v ženách a celkově doběhla do cíle devatenáctá. Jana Šturmová obsadila 4. místo ve své kategorii. 5. místo ve své kategorii obsadili, jak Radek Petrásek (jestli i letos zabloudil se před zveřejněním tohoto článku nevědělo), tak i Vráťa Lešek (jestli v průběhu závodu našel nějakého nevyznačené kůrovcové stromy, se taktéž zatím neví).