Propršený Mauer

Capartice – Když jeden nejmenovaný autor redakce Běžce Chodska směle předpovídal v předzávodní pozvánce sněhové přeháňky, asi netušil, jak blízko své smělé předpovědi bude. Sníh sice ještě v půlce září v Caparticích nebyl, ale závodníci si užili vytrvalý déšť a necelých 10°C. Smeknout tedy musíme přede všemi, co se v takovémto počasí odvážili postavit na start.

Na pětikilometrové trati poměřili své vytrvalecké dovednosti dorostenci, všechny ženy a muži starší 40 let. Nejrychleji dvě kolečka odběhl dorostenec Vojta Sýkora ze Sport Clubu Plzeň (20:19).

V mladších ženách si stejně jako v Chodově připsala vítězství Jana Vojáková (21:37) a opět si zopakovala velmi cenný skalp naší nejlepší běžkyně na lyžích Kačky Razýmové (22:57). Třetí doběhla další zástupkyně lyžařů ze Sport Clubu v Plzni Petra Vitáková (23:39). Holky běžely opravdu výborně, v závodě na dvě kola se v celkovém pořadí umístily na 2., 3. a 5. místě.

V jindy velmi silně zastoupené kategorii zkušenějších děvčat, se tentokráte odvážily na start jen tři zástupkyně. Suverénně vyhrála Zdeňka Lebová (27:00), před Dášou Kanrádyovou a Petrou Hammerlovou.

Velmi pěkný souboj se odehrál v kategorii nejstarších mužů, kdy až v posledním stoupání předehnal dosud vedoucího Oldu Kovaříka Míra Benda a v závěrečném klesání si cenné vítězství udržel. Míra doběhl v čase 25:33, druhý domácí Olda Kovařík se v cíli objevil v čase 25:45. Třetí v této kategorii byl Kája Fait (31:00).

V kategorii mužů do 60 let si své první vítězství v letošním Běžci Chodska velmi užil Petr Kolář (25:19) a zařadil se tak mezi profesionální běžce (běžce, co za to berou peníze :-), druhý doběhl Petr Hammerle (26:56). Premiéru na stupních vítězů měl na bronzovém stupínku Peter Lorenz ze Kdyně (31:36).

U mužů nad 40 let se žádné velké překvapení nekonalo. Zvítězil Pavel Majer (23:09), před Radkem Petráskem (23:39) a Víťou Fronkem (23:56).

Muži do 40 let běželi jako tradičně tři kolečka, tedy 8 km. První se v cíli objevil skoro domácí Ondra Teska z Černé Řeky (31:05), druhý Martin Kočandrle ze SC Plzeň (33:54) a třetí Patrik Jung (34:23).

Následné vyhlášení výsledků proběhlo tradičně na Šebkovně a pořadatelé závodu Sněhaři Domažlice slíbili, že příští ročník již proběhne bez deště. 🙂