BLB – Běhej lesy babylonskými

Babylon – 1.10. v autokempu na Babylonu se konal Běhej lesy babylonskými, který je veden i jako Pohár mládeže Plzeňského kraje v přespolním běhu.

Počasí zpočátku vypadalo, že bude vlídné po celou dobu trvání závodu, ale místní rosničky oznamovaly, že v 12:30 začne pršet. A měly pravdu. Ženy odběhly závod bez deště, ale muži už takové štěstí neměli a již na startu pomalu začalo poprchávat a v 3. třetím okruhu již pršelo.

Trať byla po těžbě dřeva a deštích během týdne podmáčená a místy velmi bahnitá. Organizátoři však na těchto místech udělali cesty z mechu a hrabanky, aby závodníci v cíli byli k poznání 😀 .

Na ženy a dorostence čekalo 3,2 km. Největší zastoupení bylo v kategorii ženy 35 let a starší, ostatní kategorie měly skromné zastoupení. Po startovním výstřelu se vedení ujali dorostenci společně s Janou Vojákovou a Katkou Razýmovou, které následoval zbytek startovního pole. V cíli se však pořadí měnilo. Mezi dorostenci byl nejrychlejší Vojtěch Sýkora z SCPL a za ním byli dorostenci z AC Domažlice Jan Riegel a Jan Švígler.

Mezi ženami do 35 let vyhrála Katka Razýmová před Janou Vojákovou a Nikolou Vimmerou na třetím místě. Dle nepotvrzeného sojčího zpravodaje měla totiž Jana Vojáková špatně odbočit.

Mezi ženami nad 35 let bylo startovní pole více „našlapané“ a tomu i odpovídaly i cílové výsledky. Vítězkou se stala Petra Šmákalová z TJ Sokol SG Plzeň – Petřín s náskokem přes 1 minutu, ale potom už bylo pole vyrovnanější, kdy 2. a 5. místo dělilo pouze 33 s. Na druhém místě skončila Barbora Šturmová a třetí Eva Perglerová.

Po doběhu žen proběhlo vyhlášení celkového pořadí, ale i jednotlivých kategorií. Mezitím se na startu už připravovali muži.

Start byl zpožděn cca. o 40 minut a s blížící se deštěm už to chtěli mít také odběhnuté. V mužské kategorii byl jasným favoritem Lukáš Krýsl z AC Domažlice, který byl minulý týden 16. na MČR silničním běhu na 10 km v Běchovicích. Svoje kvality potvrdil i zde a vyhrál s téměř minutovým náskokem před Philipe Carpentierem a třetím Janem Perglerem, všichni z týmu AC Domažlice.

V nejpočetnější kategorii M49 bylo 14 závodníků. Nejrychlejší byl Jaroslav Šmíd, druhý byl Jan Riegel také z Dobřan. Na třetím místě se umístil Pavel Majer, a to o pouhé 2 s za Rieglem.

V kategorii M59 zvítězil Norbert Švarc (Mílaři Domažlice), Zdeněk Forster (AC Domažlice) druhý a na třetím místě byl Petr Hammerle.

V nejstarší kategorii běžců zvítězil Miroslav Benda, následovaný Jiřím Královcem a Vlastimilem Kubalou.

Proběhlo vyhlášení a jako lusknutím prstu se všichni rozprchli, jelikož déšť nabýval na intenzitě a tak se všichni už těšili do tepla svých domovů.

Kompletní výsledky zde: https://drive.google.com/file/d/1SWgOJbR384mJ82gl_cXG8Q3cUAZ6kTkk/view