Prosluněný 34. ročník Běhu na Koráb

Kdyně – Z tradičního termínu první neděli v listopadu se přesunul 34. ročník Běhu na Koráb na 30.10. Tah to byl však ohledně počasí znamenitý. Poslední roky bylo počasí tradiční podzimové s mlhami a deštěm, dokonce někdy i se sněhem. Letos však byla vymetená obloha s teplotou okolo 20 ° C. Na tento předposlední závod se tak přihlásilo 67 běžců. Na všechny závodníky čekala tradiční trať s 6,5 kilometry a převýšením 360 metrů, které ukrývá 11 serpentin. Startovalo se hromadně z náměstí, kde se startovního výstřelu ujal starosta města Kdyně. První kilometr byl již tradičně velmi rychlý, po něm se začíná stoupat a pole se postupně natahuje. Favoritem v kategorii mužů byl Jirka Voják a mezi ženami Jana Vojáková, oba Mílaři Domažlice (zřejmě slušný oddíl 😀 ). Oba svoje role favoritů obhájili.

Jiří Voják vyhrál celkově i v kategorii mužů do 39 let s časem 25 min a 35 s, druhý skončil Ondra Teska a třetí Daniel Florián. V ženách vyhrála Jana Vojáková s časem 29 min a 27 s. Druhá skončila Jana Brantlová, která se vrátila z Kanady a chtěla si opět užít místní zavodní atmosféru. Na třetím místě se umístila Barbora Volmutová, která nevěřila, že se tak výborně umístila a stále se myslela, že selhala časomíra. V ženách nad 35 let zvítězila běžecká stálice Zdeňka Lebová z Postřekova, následována Martou Kobanovou a Miloslavou Fišerovou. V mužích nad 40 let vyhrál Karel Jukl, před Pavlem Majerem a Radkem Petráskem. V mužích nad 50 let vyhrál Norbert Švarc, před Ivanem Davidem a Martinem Doubkem. V mužích nad 60 let vyhrál Míra Benda, před Oldřichem Kovaříkem a Pavlem Berouškem.

Největšího aplausu se dočkala dvojice nejstaršího a nejmladšího závodníka, když pan März dotlačil ve vozíku Martina Sokola mladšího, kterého mu předal jeho tatínek. Ten s ním běžel celý závod a doběhl s velmi rychlým časem 40 minut a 52 s. Po doběhnutí byl pro běžce připraven čaj, guláš, jablečný koláč a buchta.

Vyhlášení proběhlo před chatou ve velmi pohodové atmosféře a za slunného počasí. Po vyhlášení proběhla ještě tombola o koláče z Bořic. A pak se někteří rozběhli zpět dolů do Kdyně nebo odjeli autem.