Rozběhané Klenčí

Klenčí pod Čerchovem – Po týdnu se běžci opět sešli na Staré poště v Klenčí. Počasí však pořadatelům příliš nepřálo a deštivé počasí velké ani malé běžce neodradilo. Tentokráte tedy byly k vidění i dětské kategorie, na které čekaly trasy vedoucí ulicemi městyse. Starší děti (rozumějte, ty co se již holí) trasa zavedla ze Staré pošty ulicemi městyse až na louky nad Klenčí a směrem k Chodovu a zpátky kolem klenčského hřbitova. Okruh měřil necelých 5 kilometrů. Muži do 40, do 50 a do 60 let ho běželi pro snadnější zapamatování hned dvakrát. U ostatních kategorií se pořadatelé pro jistotu rozhodli pouze pro jeden okruh.

Nejmladší ženy jsou již evidentně zazimované a stejně jako minulý týden žádná na start nedorazila. U prostředních žen a i celkově v děvčatech s přehledem zvítězila Stáňa Forsterová z Nového Kramolína s časem 22:26. V kategorii nejzkušenějších žen a celkově druhá z děvčat doběhla domácí Marta Kobanů (24:06) následovaná svojí sestrou Milčou Fišerovou (25:11).

V kategorii nejstarších mužů nad 70 let zvítězil Jirka Královec s časem 26:15, o 20 vteřin pomaleji se v cíli objevil Vlasta Kubal ze Stodu.

U mužů nad 60 let bylo k vidění drama až do závěrečných metrů, kdy si těsné vítězství nakonec připsal Olda Kovařík (21:31) před Mírou Bendou (21:39) . Třetí doběhl Pavel Beroušek (22:55).

V kategorii nad 50 let se se dvěma okruhy nejrychleji popasoval chodovský lyžař Petr Höll a s časem 46:34 vytvořil ve svojí kategorii nový traťový rekord. Pod loňský nejlepší čas se vešel i druhý Vráťa Lešek (47:19). Třetí doběhl v sobotu běžící Nedělní běžec Petr Kolář (48:04).

U mužů nad 40 let obhájil vítězství z minulého týdne Pavel Majer (41:01). Stříbrný stupínek taktéž nedoznal změny a s výsledným časem 41:45 na něm stanul Radek Petrásek. Pro třetí místo si doběhl Víťa Fronk (42:06).

Zajímavostí závodu je nejpříznivější bilance v počtu účastníků mezi kategoriemi nejmladších žen a nejmladších mužů v celém letošním seriálu (neověřovaná informace, ale co v novinách dneska je :-)). Nejmladších mužů bylo na startu jen o tři více než nejmladších žen. V této kategorii a nejrychlejším mužem závodu se stal v poklidu Jirka Voják z Mílařů Domažlice (35:05).