Regionální seriál vyvrcholí slavnostním galavečerem v Klenčí pod Čerchovem

Regionální seriál vyvrcholí slavnostním galavečerem v Klenčí pod Čerchovem

Klenčí pod Čerchovem – Prostorný sál kulturního domu u nádraží v Klenčí pod Čerchovem bude v sobotu 17. listopadu dějištěm slavnostního galavečeru běžců. Od 18 hodin zde totiž proběhne ocenění nejlepších atletů letošního ročníku seriálu Hrbáček Běžec Chodska a premiérově také Dětského Běžce Chodska. Kolotoč regionálních závodů odstartoval tradičním Novoročním během v Draženově a zakončení obstaral osmý ročník Capartické osmy, kde se body rozdávaly v sobotu 10. listopadu.

Změněné bodování, které se odsouhlasilo před rokem na slavnostním ceremoniálu na Dílích, dodalo seriálu atraktivitu a mnohde se o nejvyšších příčkách rozhodovalo právě až na Osmě. Jak díky plusovým bodům pro pravidelné účastníky, tak i akvititě a solidní výkonnosti běžců z mimoregionálních vod. Z původních sedmnácti naplánovaných závodů musel být z termínovky vyškrtnut dráhový závod Horšovskotýnská pětka a tak ti nejpilnější si připsali šestnáct účastí.

A kolik vůbec bude oceněných? V hlavní kategorii mužů do 40 let to bude osmička nejlepších, stejně jako u mužů do 50 let. Pět nejpilnějších a nejrychlejších bude oceněno i v kategoriích Muži do 60 let, nad 60 let a v obou kategoriích žen. Organizátoři ocení i tři nejlepší v kategorii mužů nad 70 let.

Premiérový ročník za sebou má i Dětský Běžec Chodska, kde se o cenné bodíky bojovalo při osmi běžeckých kláních. Styl bodování měl podobné parametry jako u dospělých, ale zároven obsahoval určitá specifika. Ocenění v sobotu čeká na tři nejlepší děvčata z mladší i starší přípravky, kluky v té samé kategorii, tři zástupce mladších žáků i žaček, starších žáků a žaček.

Na sobotní večer do Klenčí jsou zváni všichni závodníci, jejich rodinní příslušnici, kamarádi a ostatní příznivci tohoto běžeckého seriálu. Kromě oceňování těch nejlepších mají běžci v přátelské atmosféře možnost zhodnotit uplynulou sezónu a probrat plány na nadcházejicí ročník.

Organizátoři vyzývají vsechny, kteří se do Klenčí chystají, že mohou donést něco sladkého či slaného na zub. Fantazii se meze nekladou.

Ondřej Váchal

 

Celkové výsledky seriálu