Nejlepší běžci budou dekorováni na Dílích

Díly –  V prostorách obecního sálu na Dílích proběhne v pátek 17. listopadu slavnostní vyhlášení letošního ročníku seriálu Hrbáček Běžec Chodska. Od 18:30 hodin zde budou dekorováni nejlepší běžci napříč všemi kategoriemi.

Z letošních 17 závodů se borcům počítá 12 nejlépe hodnocených výsledků a při větším počtu startů se nejnižší bodové zisky škrtají. Za každý absolvovaný závod navíc běžci obdrželi plusový bod navíc. Podmínkou pro závěrečné vyhodnocení je absolvování alespoň pěti závodů. V hlavní kategorii mužů, kde bylo o celkovém vítězi rozhodnuto již dva měsíce před koncem seriálu, bude oceněno osm nejlepších. Stejný počet borců si dojde pro cenu i mezi muži nad 40 let. Pět nejlepších v celkovém pořadí bude dekorováno v kategoriích mužů do 60 let, nad 60 let a v obou kategoriích žen. Podruhé v historii si chvilku slávy užiji i ti nejzkušenější, když bude odměněno i trio nejlepších závodníků nad 70 let.

Kromě promítání fotografií z uplynulých závodů bude pro všechny přítomné přichystán i malý raut od Catering a bageterie DEJSI. Organizátoři regionálního běžeckého seriálu srdečně zvou na páteční galavečer všechny závodníky, jejich rodinné příslušníky, kamarády a kolegy.

 

Ondřej Váchal