Jarní Zimní běh okolo Kdyně za námi.

Kdyně – Oficiální 2. ročník Axon zimního běhu okolo Kdyně proběhl v sobotu 17. února 2024. Pořadatelé z řad kdyňských hasičů odvedli skvělou práci a trasu závodu připravili na výbornou…odstranili popadané větve a ohořelá auta, vyhladili koleje od harvestoru a odházeli veškerý sníh vyskytující se v trase závodu, tím zastínili i pořadatele Jizerské padesátky, kterým na částech trasy závodu nějaký ten sníh i zůstal.

Složení nejrychlejších běžců se od loňska moc nezměnilo. Pro vítězství si doběhl Ondra Teska (52:49), před Honzou Mitáčkem (54:59), jen loni třetího Karla Jukla (letos 59:13, vítěz kategorie do 50 let) odsunul na celkové čtvrté místo klatovský Michal Král (58:16). Časem pod jednu hodinu se ještě dostala Sabine Wallner z Německa (59:21), která doběhla celkově pátá!!! a stala se jasně nejrychlejší ženou závodu.

Kategorii předdůchodců, tedy kategorii do 60 let vyhrál Víťa Fronk z Mílařů Domažlice (1:04:08). V kategorii mladších důchodců zvítězil Karel Brejcha (1:15:06). A na poloviční trati se v kategorii starších důchodců z vítězství radoval Jiří Královec před Vlastou Kubalem a Kájou Faitem.

V kategorii děvčat do 45 let se radovala Patricie Novotná (1:09:01). A v kategorii nejdéle nejhezčích děvčat zvítězila Stáňa Forsterová (1:10:37).

Zvláštní poděkování zaslouží vrchní fotograf závodu Míra Benda, který na svých ramenou odnesl z nepřístupného terénu a dosahu divé zvěře zraněnou závodnici z kategorie žen do 35 let. Navstává otázka, zda by pro závodníka z některé jiné věkové kategorie také takto nasazoval své zdraví a neponechal záchranu na vrtulník. 🙂