Běh Haltravou úspěšně za námi

Capartice – 39. ročník Běhu Haltravou startoval poprvé z Pivoně a podle pamětníků se jednalo o zatím nejtěžší trasu v historii závodu. Na běžce čekal hned v úvodu pekelný výběh na Lysou (250 výškových metrů během 2,5km – většina běžců se shodla, že po tomto výběhu jim sádecká sjezdovka připadala jako procházka růžovým sadem). Po seběhu z Lysé na Liščí domky trasa kopírovala již známou trasu z minulých let. Běželo se tedy opět přes Starý Herštejn, Škarmanku, Haltravu a Sádek do cílových Capartic. Ani letos tedy nechyběl ikonický výběh horní části sjezdovky na Sádku. 

Na start se odvážilo 34 mužů a 16 žen, pro které byly připraveny tři občerstvovací stanice (na Liščích domcích, vranovském sedle a na Škarmance).

Stává se tradicí, že při Haltravě počasí závodníkům poměrně přeje. Opět se teplota pohybovala kolem příjemných 21°C. Bylo jasno bez deště i větru.

Své loňské vítězství těsně obhájil Ondra Teska z Černé Řeky (1:14:39) před Vojtou Koželuhem z Atletiky Klatovy (1:14:43). Třetí místo si v poklidu ohlídal Ondra Váchal z Mílařů Domažlice v čase 1:18:08. Tato trojice běžela pohromadě více než polovinu závodu. Čtvrtý se v cíli objevil Honza Mitáček běžící za Vysokoškolský sportovní klub Humanita (1:19:05). Páté místo vybojoval letošní objev klatovské Ešus ligy Venca Lorenc v čase 1:21:26. 

Pouhé 4 vteřiny chyběly k celkovému pátému místu nejrychlejší ženě závodu Janě Vojákové z Mílařů Domažlice (1:21:30). Jako druhá žena v cíli se objevila Blanka Šindelářová z Blovic (1:32:01) a třetí doběhla Brigitte Frenzel startující za TSV Detag Wernberg v čase 1:38:52.

Týmovou soutěž smíšených dvojic suverénně ovládl tým “Silnej ročník 94” ve složení Ondra Váchal a Jana Vojáková.

Další závodní seancí v seriálu Běžce Chodska je Panevropský půlmaraton, jenž je naplánovaný až na 20. srpna, tak je dostatek času na zregenerování. Uvidíme odkud se letos do Poběžovic poběží, zda opět z Rybníků či závod dostojí svému jménu a opět budeme překonávat státní hranici od západu.

Ondra Teska