Běh přátelství z Klenčí do Lesního Mnichova

Klenčí pod Čerchovem – V sobotu 8.10. se na Staré poště v Klenčí sešlo 41 běžců, jenž se odvážilo v době migrační a covidové krize překročit hranici se západním Německem a riskovat zadržení v případě ilegální migrace či zastřelení v případě prokázání příznaků covidu.

Tento 15,5 kilometrů dlouhý silniční závod s výraznou mezinárodní stopou vedoucí z chodského království přes bývalé sudety, skrze českou Hanoj až na náměstí ve Waldmünchenu zvládl nejrychleji domácí Ondra Teska. Těsně za ním v čase pod hodinu se v cíli objevil reprezentant spolkové republiky Felix Killermann z Rötzu. Celkově třetí i třetí v kategorii nejmladších mužů doběhl reprezentant Mílařů Domažlice Martin Voják. Jako celkově čtvrtý a pátý se v Lesním Mnichově objevili zástupci kategorie mužů do 60 let Norbert Švarc (1:03:45) a Ivan David (1:05:41). Teprve za nimi doběhl vítěz mužů do 50 let Pavel Majer (1:05:56). V kategorii nejzkušenějších mužů zvítězil a cenný skalp si připsal Vlasta Kubal (1:25:38), který tentokráte předběhl druhého Káju Faita.

Na celkovém 10. místě doběhla a nejrychlejší ženou se stala Ida Kubrová s časem 1:11:48, druhá z žen se v cíli objevila Zdeňka Lebová, která o minutku předběhla třetí ženu Stáňu Forsterovou.

Příští týden hostí závod ze seriálu Běžce Chodska opět Klenčí pod Čerchovem, nabízí se tedy otázka Rozběháme (i) Klenčí?