První triumf roku patří Brantlové a Davidíkovi

Sportovní sezonu na Domažlicku odstartoval tradiční Novoroční běh.

Vlastní závod si na Novoročním běhu v Draženově udělali Jakub Davidík (sč. 123) a Tomáš Jaša (sč. 122). Z triumfu se nakonec radoval o deset let mladší Davidík, který bude chtít navázat na úspěšný rok 2019. Běh absolvovalo rekordních 123 účastníků.

Vlastní závod si na Novoročním běhu v Draženově udělali Jakub Davidík (sč. 123) a Tomáš Jaša (sč. 122). Z triumfu se nakonec radoval o deset let mladší Davidík, který bude chtít navázat na úspěšný rok 2019. Běh absolvovalo rekordních 123 účastníků. | Foto: Bendovi

Středa 1. ledna v 11 hodin. Měli jste ještě půlnoc nebo jste byli čilí a připraveni na vstup do roku 2020? Rekordních 123 běžců mělo jasno a sportovní sezonu odstartovalo na již 43. Novoročním běhu v Draženově. Odměnou jim bylo krásné slunečné počasí a téměř bezvětří, což se na náročné 6550 metrů dlouhé trati hodilo.

A na co se diváci nejvíce těšili? Dorazí loňský vítěz Tomáš Jaša obhájit triumf a znovu zaskočit místní běžeckou elitu? Kdo nejvíce využije absence zraněného lídra loňské sezony Jiřího Vojáka? Připíše si běžecký nestor Karel Fait již 42. účast na tomto oblíbeném závodě?

I když za traťovým rekordem legendárního Vlastimila Zwiefelhofera hodně zaostal, podruhé za sebou se fanoušci v cílovém prostoru dočkali vítěze za méně než 22 minut. Pro znalé atletické fajnšmekry to překvapení nebylo, ale bylo plno i těch, kteří nevěřili vlastním očím, když se před statkem U Podestátů zjevil sedmnáctiletý Jakub Davidík z TJ Baníku Stříbro.

Svěřenec Alexandra Matulky se rozhodl, že mezi svátky potrápí svého občasného tréninkového sparingpartnera a velkého rivala Tomáše Jašu ze Škody Plzeň. Předčil ho na Vánoční míli ve Stříbře a při Vánočním běhu pod Černou věží v Klatovech, kde v obou případech ho připravil i o traťové rekordy. Třetí skalp a odvetu za loňskou porážku Tomášovi připravil tentokrát na Chodsku.
Celý článek zde

Autor: Ondřej Váchal
Zdroj: https://domazlicky.denik.cz/ostatni_region/prvni-triumf-roku-patri-brantlove-a-davidikovi-20200104.html?fbclid=IwAR1_1cvZqr5-eRdiOsulX5jjXCUScwwNjw1rxaYEyXn5vNXwr6eyuCwuVQM