“Pekelný” Panevropský půlmaraton 2023

Poběžovice – 15. Ročník Panevropského půlmaratonu se konal v sobotu 19.8. Startovalo se již tradičně ze Stadlernu, kam většinu běžců dopravil autobus z Domažlic a Poběžovic. Panovalo horké srpnové počasí, teplota pomalu rostla k 30 °C.

Na start půlmaratonu v 11 hodin se postavilo 60 mužů a 26 žen. Trasa byla stejná jako předchozí ročníky. Nejdříve zahřátí a pozdravení fanoušků ve Stadlernu a pak již směr Švarcava, Závist, vyběhnout na nejvyšší bod trasy, a to na Liščí domky, a pak už jen z kopce doběhnout přes Pivoň, Mnichov do Poběžovic. Připraveno bylo 5 občerstvovacích stanic s vodou, mokrými houbami na ochlazení a nově i s iontovým nápojem.

Po prvních kilometrech se závodní pole roztrhalo a vedení se ujal Pavel Vrána ze Stod Harriers, který běžel celý závod až do cíle na 1. místě s časem 1:24:33. Za ním doběhl Jakub Hrdina z OTC Vlčáci (1:26:49) a stal se vítězem kategorie mužů do 39 let. Třetí byl Jan Pechač z Hostivic (1:30:36).

Zbylé výsledky najdete zde: Výsledky

Z žen se první v cíli objevila Blanka Šindelářová z Blovic s časem 1:36:35. Na druhém místě celkově, ale první ve své kategorii proběhla cílem Klára Machová z Domažlic (1:46:19) a třetí byla Stanislava Forsterová z Nového Kramolína (1:47:37).

Po doběhu většina závodníků využila místní kašnu k ochlazení a zotavení nohou po dlouhých 21 kilometrech. V cíli bylo pro všechny závodníky připraveno také občerstvení.

Opět velké množství úžasných fotek připravila rodina Bendova a zde si je můžete prohlédnout.