Premiérový ročník seriálu zakončilo slavnostní vyhlášení

Klenčí pod Čerchovem – Kromě 35. ročníku Běžce Chodska došlo v prostorách Kulturního domu v Klenčí pod Čerchovem k oceňování i dětí a mládeže. Ti za sebou mají premiérový ročník Dětského Běžce Chodska. Ten ziinicovali ve spolupráci s organizátory jednotlivých závodů Jiří Voják s Vítězslavem Fronkem. Oba moderátoři junior Běžce Chodska odměnili před zaplněným sálem tři nejlepší v kategorii mladší přípravky (r. narození 2009 – 2010), starší přípravky (r. Narození 2007- 2008), mladšího žactva, staršího žactva a vzhledem k chabé účasti jednoho dorostence a dvě dorostenky. Běžci během celého roku měli možnost sbírat body v těchto závodech – Běh Koutem, Bělská pětka, Běh Škarmanem, Běh osvobození Díly, Běh Zelenovským údolím, Podčerchovský kros, Memoriál Matěje Mauera a Běh Babylonskými lesy.

„Účast na závodech byla různá. Tam, kde byla soutěž zařazena i do seriálu Běžecký pohár mládeže Plz. Kraje (Babylon, Bělská pětka), startovalo nejvíce borců. Zpětná vazba od běžců i rodičů je pozitivní a aktivní a tak budeme rádi pokračovat. Je třeba v regionu zvednout konkurenci i u mládežnických kategorií a udržet jejich činnost i přes ožehavý dorostenecký věk,“ glosoval Jiří Voják.

V sobotu šlo hlavně o předávání cen, čehož se následně zhostil. V kategorii mladších přípravek byl určitě spokojený, protože v seriálu zvítězila jeho svěřenkyně z oddílu Mílaři Domažlice Eva Kubecová, která startovala na všech závodech, o osm bodů méně posbírala stříbrná Lenka Zídková z AC Domažlice a bronz brala Denisa Šimsová z Horšovského Týna. Mezi chlapci ve stejné věkové kategorii si pro originální medaili, čepici, čelenku s logem seriálu či kalendář s vlastními fotkami ze závodů dorazil vítězný Jiří Němec z Mrákova, který předčil dva soupeře z AC Domažlice  – druhého Daniela Anderleho a třetího Štěpána Petráska. Přípravce starší dominovali Mílaři Domažlice, když si pro cenu za celkový triumf vyběhla za svým trenérem Jana Kozáková, která získala o sedm bodů více než druhá Tereza Hůrková. Na stupních vítězů je doplnila členka AC Domažlice Andrea Šleisová. U kluků se radoval hned triumvirát Mílařů – 1. místo Jakub Křížek, 2. místo Boris Pikáli, 3. místo jeho bratr Oliver Pikáli.

V mladších žákyních sice Stela Provalilová (Mílaři Domažlice) startovala pouze v 6 závodech, ale i to jí stačilo na vítězství.  To uhájila před svojí oddílovou kolegyní Lucii Kubecovou i třetí Barborou Šetlíkovou z AC Domažlice. A stejná situace se opakovala i u mladších žáků – 2x Mílaři, 1x AC. Chvilku slávy si užil vítěz Albert Skala před Matějem Römanem. Bronz bral Jan Švígler.

Mrákov o sobě dal zase vědět ve starších žácích, kde Lukáš Zvolánek bral stříbro,obklopen Mílaři – vítězným Ondřejem Hůrkou a bronzovým Šimonem Matějovicem. To mezi děvčaty hrály prim reprezentantky AC. Nejlepší byla Kateřina Šebestová před oddílovou kolegyní Annou Raškovou. Radost z cen měla i třetí Alžběta Krumlová z Chodova.

Chabě obsazenou kategorii dorostenců ovládl Vojtěch Höll, rovněž z Chodova. Mezi dorostenkami ze šesti startů hned čtyři proměnila ve vítězství Barbora Volfíková z Mílařů Domažlice a po zásluze vyhrála před druhou Kateřinou Křenkovou z plzeňského Petřína.

Vyhlášení se neslo v přátelském duchu, radost čišela z oceněných dětí i jejich rodičů. Pro příští rok se organizátoři budou snažit o další novinky a vylepšení, aby si seriál udržel atraktivitu a vytvořil tradici.