Podčerchovský kros

Chodov – Začátkem září začíná nejen školní rok, ale koná se i Podčerchovský kros. Letos bylo datum konání 4.9 a počasí bylo skoro stejné jako název hory a to Babí. Trasy byly od organizátora perfektně připravené a tak nezbývalo, než aby se všichni běžci přihlásili a pořádně si na nich prověřili svoji kondici. Trasy byly po nočním dešti ještě lehce mokré a tak některé kořeny a travnaté úseky klouzaly.

V 10 hodin se na start postavili ti nejmenší závodníci, jelikož je tento závod součástí seriálu Běžec Chodska Junior. Po odběhnutí všech dětských kategorií se na start seřadili ženy společně s mladšími a staršími dorostenkami a mladšími dorostenci. Na ženy čekaly 2 okruhy se 4 000 m a dorostenci a dorostkyně měli pouze 1 okruh s 2 000 m. Po startu se záhy ujala vedení Jana Vojáková z Mílařů Domažlice avšak na záda ji dýchala Katka Razýmová z Tatranu Chodov, která odložila kočárek, nazula běžecké boty a ukázala svou výbornou fyzickou kondici v místním prostředí. Za nimi byla pak trojice běžkyň ze Sport Clubu Plzeň. A jaké bylo pořadí po prvním kole zůstalo nezměněno i v kole druhém. Vyhrála Jana Vojáková, druhá Kateřina Razýmová a třetí Adéla Nováková. Mezi staršími ženami se stala vítězkou Stáňa Forsterová, za kterou sváděly pěkný souboj o druhé a třetí místo Zdeňka Lebová a Vendula Fronková. V cíli byla o 32 s dříve Zdeňka Lebová a umístila se na krásném druhém místě.

V 11:30 již byli na trať dlouhou 7 500 m tedy 3 velké okruhy odstartováni muži do 40 let a společně s nimi, ale pouze na 2 okruhy muži nad 40 let a starší dorostenci. První kolo se běželo i přes náročnou trať ve vysokém tempu. Martin Kočandrle z týmu SPCL nenechal nic náhodě a od startu šel do vedení, následován dorostenci a ostatními běžci. Martin si po prvním kole vytvořil již pohodlný náskok, který postupně zvyšoval. Za ním byl v prvním kole souboj mezi Patrikem Jungem a Ondřejem Zunou z SPCL, ale v dalším kole se postupně Patrik Jung vzdaloval. A pořadí v cíli bylo tedy po dvou kolech téměř rozhodnuto. První Martin Kočandrle, druhý Patrik Jung Nezmaři a třetí Ondřej Zuna SPCL. Mezi muži nad 40 let byl rozdíl mezi prvním a druhým místem podstatně vyrovnanější. Vyhrál Pavel Majer o 17 s před Radkem Petráskem a na třetím místě se umístil Vítězslav Fronk. Mezi muži nad 50 let vyhrál Ivan David z SV Stříbro, jeho čas byl ještě 16 s rychlejší než výsledný čas Pavla Majera, který je však o kategorii níže. Druhý skončil Martin Doubek a třetí Petr Höll. V kategorii muži 60 a starší vyhrál Miroslav Benda s velkým náskokem před Jaroslavem Vlasákem a Karlem Faitem.

Po doběhnutí všech kategorií, proběhlo vyhodnocení výsledků a následovalo vyhlášení výsledků.