Deštivý Panevropský půlmaraton

Poběžovice – Během poběžovické pouti se 20.8.2022 konal již 13. ročník Panevropský půlmaratonu. Start již byl na tradičním místě, a to v německém Stadlernu, kam byla většina závodníků dopravena autobusy, jelikož loňský ročník byl kvůli covidové pandemii přesunut pouze na české území. I přes nepříznivé počasí se na start v 11 hodin postavilo 86 závodníků, na které čekalo 21,1 km dlouhá trať vedoucí přes Schwarzach, Závist, Pivoň, Mnichov až na poběžovické náměstí. Po úvodním kilometru se vedení ujal Ondra Teska, který obhajoval vítězství z minulého roku. Byl následován trojící běžců, která se jej snažila doběhnout, ale Ondrovo náskok se pomalu každým kilometrem navyšoval. Okolo poledne se také z nebe začaly snášet proudy vody, a tak většina závodníků bojovala kromě trati i se deštěm a kluzkou silnicí. Do cíle se celkové pořadí neměnilo a vítězem se stal Ondra Teska z Lesů ČR s časem 1:18:33 před Pavlem Vránou z Klubu Malých Pivovarů (1:22:25) a Lubošem Rákosníkem z Jihočeský klub maratónců ČB (1:24:20). Nejrychlejší ženou se stala Lucie Davidová z TJ Baník Stříbro s časem 1:30:53 před loňskou vítězkou Brigitte Frenzel, která ztratila 1 minutu a 38 s a třetí Zdeňkou Lebovou z Postřekova doběhnuvší s časem 1:39:04.

V cíli bylo kromě tradičního zázemí a občerstvení, čekal na závodníky i speciální host, kterým byla olympijská běžkyně Tereza Hrochová.