Capartická osma završila seriál závodů

Capartice –  Sedmý ročník Capartické osmy zakončil letošní seriál závodů Běžec Chodska.

O poslední body, které ještě mohli zamíchat celkovým pořadím seriálu, se v sobotu 11. listopadu hodlalo poprat jednačtyřicet borců. Na ty čekala trať dlouhá 8400 metrů, která je typická táhlými stoupáními a nevyzpytatelnými seběhy.

Nejvyrovnanější souboj se odehrál v bitvě o druhé místo v hlavní kategorii mužů, kde rozdíl mezi Teskou a Veselým činil před závěrečným závodem pouhý bod. Podobně jako v předchozích závodech se již v první třetině závodu začal ostatním soupeřům vzdalovat domažlický Mílař Jiří Voják, který si v čase 30:42 s přehledem doběhl pro vítězství. Sledovaný souboj o druhé místo v závodě, ale i v konečném pořadí seriálu pro sebe rozhodl Ondřej Teska. Reprezentant Lesů ČR Domažlice začal svému konkurentovi od třetího kilometru utíkat a cílovou pásku proťal v čase 33:07. O minutu déle strávil na trati Vojákovo oddílový kolega Radek Veselý, který tak potvrdil třetí místo i v celkovém zúčtování seriálu.

Výborným výkonem se prezentoval host ze Stříbra Ivan David, který v absolutním pořadí doběhl na pátém místě a v čase 35:10 naprosto ovládl kategorii mužů nad 50 let. O téměř dvě minuty předčil i nejlepšího čtyřicátníka Pavla Majera z Domažlic.

Pro druhé místo mezi padesátníky si doběhl lyžař z Chodova Martin Váchal. Časomíra mu ukázala 37:33. O půlminuty později finišoval Jiří Trávníček ze Stříbra, což mu zajistilo druhé místo mezi čtyřicátníky. V čase 38:23 získal třetí místo mezi padesátníky Petr Kuželka z Kondor Postřekov.  Bronzu mezi muži nad 40 let dosáhl Martin Bandžuch ze Kdyně výkonem 39:05.

Poté již se z mlhavého oparu, který se rozpouštěl nad Capartickými lesy, vynořila nejrychlejší žena. Tou  byla Barbora Beroušková ze Sport Clubu Plzeň, která zaznamenala čas 39:54 a navázala tak na vítězství z Běhu na Koráb. Druhé Vendule Fronkové (AC Domažlice) nadělila v cíli pět minut. Pro třetí místo si mezi ženami do 35 let doběhla Alexandra Ruská z Míláno Holýšov.

Kategorii zkušenějších žen ovládla Stanislava Forsterová (SC Marathon Plzeň) v čase 46:01. O sedm vteřin za ní cílovala postřekovská Veronika Poláková. Třetí místo si vybojovala Lucie Formanová z Mrákova.

Kategorii veteránů nad 60 let vyšperkoval závěrečný finiš, ve kterém se radoval Jiří Královec (Mílaři Domažlice) v čase 44:02, když byl o šest vteřin rychlejší než Petr Hojda z Klenčí. Třetí místo pak zbylo na reprezentanta AGP Domažlice Karla Faita. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo v chatě Šebkovna.